Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Kanal Yıkama Basınçlı Su İle

18.06.2019
618

Basınçlı su ile kanal yıkama işlemi, kurumsal firmalar tarafından verilen önemli bir hizmettir. İstanbul tıkanıklık açma olarak, son teknoloji kanal yıkama makinesi ile profesyonel yöntemlerle basınçlı su ile pimaş yıkama hizmeti vermekte ve sorunları kesin çözüme kavuşturmaktadır.


Kanal Yıkama Neden Yapılmalıdır

Pimaş yani bir diğer adıyla atık su boruları; evimiz veya iş yerlerimizde kullanılan suyu ve atıkların kanalizasyon sistemine iletilmesini sağlayan tesisat borularıdır.

Atık su boruları; ev veya iş yerlerindeki diğer kanalizasyon borularından daha geniştir. Geniş olması sayesinde tıkanıklık sorununun daha sık yaşanmasına da sebep olmaktadır.

Tıkanıklık olayı insanların düşüncesinde hemen hemen aynı görünüşe sahiptir. Borunun içine giren veya borunun çıkış noktasını kapatan cisimler tıkanıklığa neden olmaktadır. Bu düşünce elbette ki doğrudur fakat bunun haricinde farklı tıkanıklık sebepleri de vardır. En basiti ise borunun içine yabancı bir cismin girmesi ve suyun geçişini engellemesidir.

Tıkanıklık türleri arasında, gider borusuna yetersiz veya fazla eğim verme durumu da vardır. Eğer gider borusundaki eğim yetersizse, borunun içerisinde belli bir yöne akması gereken su akmaz ve bu durum tıkanıklığa neden olur. Borunun içindeki su rahatlıkla akamaz, akarken taşıması gereken atıkları taşıyamaz ve atıklar boru içerisinde birikir. Bu tür tıkanıklıklarda, robot cihazlar ile müdahale edilmesi yetersiz ve etkisiz kalmaktadır. Robot cihazlarla yapılan müdahalelerde tıkanıklık açılmasına rağmen ikinci bir tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Bu tür gider tıkanıklığı yaşandığında pimaş borusu yerinden sökülür ve boru eğimi derecesi en iyi şekilde ayarlanarak yeniden yerleştirilir.



Tıkanıklık Türleri Nelerdir?

Bir diğer tıkanıklık türü ise, pimaş borusunda meydana gelen yağlanma dır. Ya da farklı atıkların boruya yapışarak orada birikmesidir. Boru içerisindeki atık yağlar veya yapışkan katı atıklar borunun iç kısmına yapışarak birikir. Bu tür atıklar borunun iç kısmına yapıştığı için su ile birlikte akamaz. Aynı atık türleri boruya girmeye devam ederek, borudaki cisimlerin hacmini artırır ve borunun iç kısmının daralmasına sebep olur.

Gider borusunun iç çapının daralması sonucu suyun akışı yavaşlar ve tıkanıklık meydana gelir. Bu tür tıkanıklıklarda, robot cihaz kullanımı borudaki yapışkan atıkları veya atık yağlarını sökemez. Tıkanıklıklara sadece robot cihazlardan ibaret kalınarak yapılan tıkanıklık açma işlemleri sizleri en fazla geçici çözümlere götürür. Daha kalıcı çözüm üretmek istiyorsanız boruya yapışan atığın temizlenmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bu durumda, basınçlı su kullanılarak pimaş yıkama çalışması yapılır.


Basınçlı Su İle Pimaş Yıkama

Basınçlı su ile pimaş yıkama çalışması yapmadan önce pimaş borusunun içerisi ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Pimaş borusunun içini görüntülemek için de kameralı görüntüleme cihazı kullanılmalıdır. Servis talebinde bulunduğunuzda İTA ekipleri bir saat gibi kısa sürede adresinize gelir ve gerekli kontrolleri sağlar.

 • Tıkanıklık sorunu yaşadığınızda adresinize gelen uzman ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı pimaş borusunun içini inceleyerek bir çalışma planı oluşturur.
 • Görüntüleme cihazının kamerası, tıkalı olan pimaş borusunun içine sürülerek tıkanıklık açma işlemine başlanır.
 • Ekrandan görüntüleri inceleyen uzman ekibimiz, tıkanıklığa sebep olan sorunu tespit eder.
 • Robot cihaz ile tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar kameralı görüntüleme cihazlarıyla gider borusu içerisi incelenir.
 • İkinci incelemenin amacı pimaş borusuna yapışan atıklar ve atık yağlarını tespit etmektir.
 • Uzman kadrolu ekibimiz tespit çalışmasını tamamladıktan sonra sizlere genel bir rapor sunar.
 • Basınçlı su ile pimaş yıkama çalışması yapılması gerektiğini, aksi halde kısa süre sonra tekrar tıkanacağı gibi önemli sorunları sizlere bildirir.
 • Eğer kabul ederseniz pimaş yıkama makinesi kurulumuna geçilir.
 • Pimaş yıkama makinesinin uzun bir hortuma sahiptir. Bu hortumun ucunda özel bir başlık vardır ve bu başlık, suyu basınçlı olarak püskürtme görevi görür.
 • Pimaş yıkama makinesinin su kaynağı ise, tıkanıklığın yaşandığı yere en yakın olan su şebekesidir.
 • Basınçlı su ile pimaş yıkama çalışması yavaş yapılması gereken bir çalışmadır. Bunun sebebi ise; gider borusuna yapışan atıkların tamamen temizlenmesi ve kesin çözüme kavuşturulması içindir.
 • Pimaş borusunun içi en temiz halini alana kadar yıkama işlemi devam eder.

Kanal Temizlemenin Faydaları

Kanal yıkama çalışması, tıkanıklık yaşanan bazı pimaş borularında zorunlu olarak yapılması gereken önemli bir çalışmadır.

 • Kanal yıkama çalışmasının en önemli faydası, pimaş borusunun ömrü uzatmasıdır. Boruya yapışan atıklar borunun ömrünün kısalmasına sebep olabilmektedir.
 • Özellikle mutfak lavabosunda oluşan kötü ve istenmeyen kokular, pimaş borusuna yapışan katı atıklar yüzünden meydana gelir.
 • Pimaş temizleme çalışması, bu kötü ve istenmeyen kokulara kökten çözüm üretir.
 • Pimaş temizleme çalışması oldukça profesyonellik isteyen bir çalışma olduğu için her firma yapamaz. Kanal yıkama çalışması yapılmasına gerek olup olmadığı ancak kameralı görüntüleme cihazı yardımıyla tespit edilir ve ona göre bir çalışma planı yapılır. Oysa birçok tıkanıklık açma firmasında kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz ve bu durum iş sonrasında insanların mağdur olmasına sebep olur.

Doğanlar Kanalizasyon olarak 1992 yılından beri kanal yıkama hizmetini büyük bir özenle vermektedir. İstanbul’un tüm ilçelerine servis gönderen firmamız, bir saat içinde adrese ulaşarak soruna müdahale eder. Ayrıca basınçlı su ile pimaş yıkama ücretleri sanıldığı kadar uçuk rakamlar değildir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın