Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Kanalizasyon Arıza

28.01.2019
750

İstanbul Tıkanıklık Açma olarak, kanalizasyon tıkanıklığı açma, kanalizasyon arıza işlemini hiçbir maddi zarara yol açmadan, deneyimli ekip kadromuz ve yüksek kalitedeki cihazlarımız ile yapmaktayız. Kaliteli cihazlarımız ve uzman ekip kadromuz evinizde olduğu sürece içiniz rahat olsun, kanalizasyon tıkanıklığı sorununuz en kısa sürede giderilecektir.

Kanalizasyonlar Niçin Tıkanır ?

 • Kanalizasyon Arıza ların da Kanalizasyon boruları, evdeki kullanıcı tarafından tuvalete atılan yabancı maddeler yüzünden ve bazen bir önceki kanalizasyon
  tıkanıklığını açan usta veya kanalizasyon hattını sıfırdan yapan usta hatası nedeniyle tıkanır.
 • Evdeki kullanıcılar tarafından tuvalete atılan katı cisimler ya tuvaletinizi tıkar ya da kanalizasyon hattına erişerek oradaki kanalizasyon borularında birikir ve kanalizasyon tıkanmalarına neden olur.
 • İstemli veya istemsiz şekilde lavabonuz’a atılan katı cisimler, kanalizasyondaki gider borularının içinde birikerek gider borularından geçen suyun geçişini yavaşlatır. Katı cisimler lavaboya atılmaya devam edildiği müddetçe kanalizasyon tıkanıklığı kesin bir dille kaçınılmaz olur.
 • Gider borularına dökülen atık yağlar, sanılanın aksine su gibi akıp gitmezler. Tam tersi gider borusu içerisinde bir tabaka haline gelirler ve kanalizasyon gider borusu içinde sertleşerek bir tabaka haline gelir.
 • Siz lavabo giderine yağ dökmeye devam ettikçe dökülen yağlar, tabaka haline geldikten sonra gider borusunun çapını daraltmaya başlayarak kanalizasyon tıkanıklığına neden olurlar.
 • Her bir gider borusunda kot farklı olmak zorundadır. Kanalizasyon kuyuları, bina temeli de hesap edilerek, temelin daha aşağısında bağlanmalıdır. Bu sayede binanın pimaş borularından gelen atık kanalizasyon suyu ana kanalizasyon içerisine rahatça akar. Tabi bazen kanalizasyon hattı bina temeli ile eşit hedefte olur ve boruların içinden seyrederek ana kanalizasyona akması gerek atık sular, bina temeli ile aynı olan ana kanalizasyon hattına akmaz ve kanalizasyon tıkanıklığına sebep olur
 • Kanalizasyon borularından biri olan künk adı verilen borular, ustalar tarafından ek yapma işleminde arası boşluklu bir şekilde kanalizasyon hattına yerleştirilebiliyor. Bu boşluklardan gider borularına sızan toprak ve diğer maddeler kanalizasyon tıkanıklığına sebep olur.
 • Kanalizasyon tıkanıklığına neden olan bir diğer unsur ise betondan yapılan künk boruların toprak altında kalarak kırılmasıdır. Kırılan künk borular artık işlemini yitirir ve bu durum kanalizasyon tıkanıklığına neden olur.

İstanbul Tıkanıklık Açma ile Kanalizasyon Arıza Yerini Bulma

Yeni binaların aksine daha çok eski binalarda meydana gelen bir durum; kanalizasyon kuyularının zamanla üstüne toprak birikmesi ile meydana gelir. Aradan geçen uzun zaman sonucunda da bina sakinleri tarafından yeri unutulur. Bina sakinlerinin doğal olarak kanalizasyon hattı ile bir işi olmadığı için, kanalizasyon gider hattının yeri merak edilmez (bilinmez). Ancak olası bir kanalizasyon tıkanıklığı sonucunda kanalizasyon gider borularının yeri merak edilir ve gerek uzman ekiplerce, gerek bina sakinleri tarafından aranmaya başlar.

Kanalizasyon arıza, kanalizasyon kuyularının yeri bilinmese bile kaliteli cihazları ve uzman ekip kadrosu ile kesin bir kanalizasyon tıkanıklığı tespiti yapmaktadır. Kanal açma cihazının ucuna, yay içerisinde
olmak şartı ile bir verici takılır ve kanalizasyon borusu içine gönderilen verici, kanalizasyon kuyusuna kadar ilerler. O sırada toprak üzerinde bulunan cihazlarımız, vericiden aldığı sinyaller doğrultusunda
çalışarak personellerimize kanalizasyon yeri bulma konusunda kesin bilgi verirler.

Kanalizasyon tıkanıklığı işini, bizim gibi kameralı cihazlar kullanan firmaya yaptırmanız, hem size zaman açısından hem, ekonomik açıdan, hem de iş kalitesi açısından büyük katkı sağlayacaktır. Kameralı
görüntüleme ile kanalizasyon tıkanıklığı açma cihazları, pahalı cihazlar olduğu için her firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan kanalizasyon tıkanıklığı açma işinde ise, iş sonrası tekrar eden tıkanıklık yüzünden ilgili firmayı tekrar aramanız olasıdır. Bu tip sorunlarla karşılaşmamanız için, bu tip sorunlarda İstanbul Tıkanıklık Açma adı altındaki firmamızı aramanızı öneriyoruz. Kanalizasyon hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı, ne şekilde müdahale etmesi gerektiğini bilen uzman ekip kadrosu ve kaliteli kanalizasyon tıkanıklığı açma cihazlarına sahibiz.

Kameralı Kanalizasyon Arıza Uzmanlık Alanımız.

 • “İstanbul Tıkanıklık Açma ile Kanalizasyon Yerini Bulma” başlığının maddelerinde de belirttiğimiz gibi her firma meydana gelen kanalizasyon tıkanıklığını profesyonel bir şekilde yaparak kesin çözüme kavuşturamaz. Yüksek deneyim ve kaliteli cihazların olmasını gerektiren ve oldukça hassasiyet gerektiren kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi, kaliteli cihazlar ve
 • deneyimi personellerden yoksun yapıldığında
 • kesin çözüme kavuşamazsınız.
 • Kanalizasyon boruları farklılık gösteren pek çok sebepten dolayı tıkanabilir. Kanalizasyon tıkanıklığına, tıkanıklığın türüne göre müdahale etmek gerekir. İstanbul Tıkanıklık Açma, tıkanıklığın kaynağını kameralı görüntüleme cihazları ile tespit eder. Tespit sonucu incelenen gider borusu içine; tıkanıklığa yabancı cisimler neden olmuşsa uzman ekip kadromuz tarafından, robotla kanalizasyon açma işlemi uygulanır.
 • Kanalizasyon Arıza konusun da Robot cihazlarımızın ucunda bulunan özel yay kanalizasyon borusu içerisinde doğru itilir. Yayın ucundaki özel aparat, tıkanıklığın türüne, boyutuna ve tıkanıklığa neden olan cismin türüne göre değiştirilir. Örneğin; kanalizasyon tıkanıklığına neden olan cisim, katı bir cisim ise robot cihazın ucuna daha farklı bir aparat takılarak tıkanıklık açma işlemi yapılır.
 • Cihazla kanalizasyon açma işlemi uzman ekip kadromuz ve kaliteli cihazlarımız sayesinde kısa süre içerisinde tamamlanır. Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi tamamlandıktan sonra ekiplerimiz, kameralı görüntüleme cihazları ile gider borularını tekrar kontrol ederek kanalizasyon tıkanıklığının kesin çözüme kavuştuğundan emin olurlar.
 • Kanalizasyon Arıza makalemizde de bahsettiğimiz gibi, kanalizasyon tıkanıklıkları; çoğu zaman kanalizasyon kuyularının bina temeli ile eşit ölçüde yapılması ve eğim olmadığı için suyun akmaması, bazen kanalizasyon boruları birbirine bağlanırken, borular arası boşluk bırakılması, bazen borulara tam eğim verememek ve bazen de borulara gereğinden fazla eğim vermek başlıca gelen kanalizasyon tıkanıklık sebepleridir.

İstanbul Tıkanıklık Açma olarak deneyimli ekip kadromuz ve kaliteli kanalizasyon tıkanıklığı açma cihazlarımız ile hem kanalizasyon hattınızı yapılandırma işinde hem de olası tıkanıklık ve arıza durumunuzda bir telefon kadar uzağınızdayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın