Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Pimaş Açma (Mutfak/Tuvalet/Boru)

21.01.2019
826

İstanbul ili içerisinde hizmet veren firmamız, Türkiye’nin önde gelen pimaş aç firmalarından dır. Mutfak, banyo ve tuvaletiniz de hiçbir yere zarar vermeden, tadilat gerektirecek bir ortam oluşturmadan
pimaş açma işinde uzun yılların deneyimine sahip olan firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz da en geç 2 saat içerisinde adresinize ulaşıp çalışmalara başlamaktadır.

Pimaş Neden Tıkanır ?

Pimaş boruları çeşitli birçok sebepten ve etkenden dolayı tıkanmaktadır. Pimaş tıkanması bazen lavabolarda, bazen tuvaletlerde bazen de binaların logar borusu olarak adlandırılan kısımda meydana gelir

 • İstemli veya istem dışı olarak lavabo içerisine atılan yabancı maddeler, atılma sıklığına, boyutuna ve miktarına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun ve sabun köpüğü bazen saç ve kıllar bazen de plastik cisimler olabilir
 • Hacim olarak düşünüldüğünde plastik ve sabuna nazaran daha ufak olsalar da duş giderini en çok tıkayan madde saç telleri dir. Duş esnasında dökülen saç telleri duşa kabin içerisinde bulunan giderin süzgecinde birikir. Ancak çok az da olsa süzgeçten içeri kaçan saçlar pimaş borusu içinde birikir ve tıkanıklığa neden olur.
 • Tuvaletlerin pimaş giderleri geniş ağızlı olduğu için buraya düşen ve atılan cisimler tuvalet giderlerini tıkamaktadırlar.
 • Tek bir dairenin gideri ile oluşabilecek tıkanıklık, tüm bina giderlerini dahi tıkayabilir, çok daha büyük sorunlar, masraflar çıkartabilir.
 • Mutfak lavabolarının tıkanmasına yol açan en büyük neden ise lavaboya dökülen yiyecek atıklarıdır.
 • Pimaş tıkanıklığına sebep olan bir diğer etken ise, pimaş borularının yeterli eğime sahip olmamsı veya gereğinden fazla eğik olmasıdır.

Bu kısımda “pimaş tıkanıklığının” başlıca nedenlerini sizler için sıraladık. Tıkanıklıkları açmak için bir çok kişi kimyasal açıcılar kullanmaktadır. Biz, İstanbul Tıkanıklık Açma olarak bu tür kimyasalların
kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bu tip kimyasal maddelerin yapısı asitlerden oluşmaktadır ve asitler tıkanıklığa sebep olan maddeleri eriterek parçalar. İlk düşünüldüğünde tıkanıklığa sebep olan
maddeleri eritmekte başarılı bir yöntem olarak görünebilir ancak aynı zamanda pimaş borusunu da eriterek zamanla boruların aşınmasına, çatlamasına, daha sonra da yarılmasına neden olur ve bu durum size daha büyük maddi sorunlara yol açar.

İstanbul Tıkanıklık Açma ile Robotla Pimaş Açma

Pimaş açma adı altında hizmetinizde olan firmamız, uzman ekip kadrosuna sahiptir. Kullandığımız yüksek kaliteli cihazlar sayesinde pimaş açma konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarından olup
pimaş açma işinde son derece iddialıyız.

Pimaş açma robotu ile lavabo taşını kırmadan, zarar vermeden pimaş açma nasıl olur?

 • Firmamız tıkalı pimaş açma konusunda robot cihazlar ve kameralı cihazlar kullanarak, tıkanıklığı anında açar.
 • Kameralı görüntüleme cihazlarımız ile tıkanıklığın nedenini tespit edip, pimaş borusunu kontrol ederek tıkanıklığa kesin çözümler buluyoruz.
 • Pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim cihazlarımız tarafından tespit edildikten sonra uzaman ekiplerimizce robot cihazın ucuna uygun aparat takılarak işlem devam eder.
 • Takılan aparatların bazıları tıkanıklığı parçalama görevini üstlenirken bazıları da tıkanıklığı itme ve çekme görevini üstlenir.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra ekiplerimiz, görüntüleme cihazı ile pimaş borusunu ikinci kez kontrol eder. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı anlaşılarak, hala tıkanıklık olması durumda aynı işlemler tekrar edilir.
 • Tüm bu tıkanıklık açma işlemi sırasında evinizin hiçbir yerinde kesinlikle kırma dökme meydana gelmemektedir.
 • İşlemler tamamı ile bittikten sonra pimaş borunuz açılmış olup sorun başarılı ile giderilmiştir.

Kırmadan Pimaş Açma İşlemi (İstanbul Tıkanıklık Açma)

Kırmadan pimaş aç işlemini yapan uzman tesisatçı ekip kadromuz, robot cihazlarla pimaş açma işlemini tamamladıktan sonra kameralı görüntüleme cihazlarımızı tekrar kullanmaktadırlar.

Kameralı pimaş içi görüntüleme cihazının ikinci kez kullanılması tam temizlik açısından çok önemlidir. Çünkü tıkanıklık harici pimaş borusunda başka sorunların olması da olasıdır. Örneğin; pimaş borunuzun eğiminde sorun olabilir, pimaş borunuzda çatlaklar olabilir, pimaş borunuzun ek kısmında sorun olabilir. Bu ve bunun gibi tesisat ve tıkanıklık sorunların tespit edilmesi için pimaş açma çalışması tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı kullanılması kesinlikle şarttır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın