Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Kanal Temizleme

26.03.2019
1.013

İstanbul’da bulunan firmamız kanal temizleme işini profesyonel ekip kadrosu ile kanalizasyon temizleme en kısa sürede yapmaktadır. Kanal temizleme, gözardı edilmemesi gereken ve çok ciddiyet isteyen bir bakım çalışmasıdır. Kanal temizliği, firmamız tarafından özel cihazlar ve uzman ekiplerce en kısa sürede yapılmaktadır.

Tıkalı Kanal Açma

Yine en büyük sorunlardan birisi olan; tıkalı kanal açma işlemi firmamız tarafından 2011 yılından beri hassasiyetle yapılmaktadır. Tıkalı kanal işlemine başlamadan önce, kanal tıkanıklığının nedenini tespit etmek gerekir. Çünkü kanal tıkanıklığının nedeni boru önünü tıkayan herhangi bir cisimden ibaret değildir.

Kanallar, binalardaki atıklarının taşınma işlemini gerçekleştiren önemli altyapılar dır. Bina sakinleri tarafından mutfak, banyo ve lavabo giderlerine istenmeden de olsa yabancı maddeler atılmaktadır. Giderlere atılan yabancı maddeler ise kanal tıkanmasına neden olmaktadır. Kanalizasyon altyapısı içerisinde gerçekleşen kanal tıkanması, atık suların birikmesine de sebep olmaktadır. Tıkanıklığın fark edilme süresi kanal hattının uzunluğuna bağlı olarak uzayabilir. Kanal tıkanıklığının en belirleyici özelliği ise, en alt dairelerin tuvaletlerin de meydana gelen taşma olaylarıdır.

En alt dairelerin tuvaletlerindeki taşmalar meydana gelmeden önce fark edebileceğimiz belirtiler de gösterir. Tuvalette ki suyun akış hızındaki yavaşlama ve zaman zaman meydana gelen ufak çaplı tıkanma belirtileri meydana gelmektedir.

Firmamız tıkalı kanal açma işlemine başlamadan önce, son teknolojiye sahip kameralı görüntüleme cihazları ile kanal içerisini kontrol eder. Kanal tıkanıklığı işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazları ile tespit yapmak son derece önemli ve olumlu bir çalışmadır. Eğer ki kanal tıkanıklığı açma işlemine kameralı görüntüleme cihazları ile tespit yapmadan başlanırsa olumlu sonuçlar alınamaz.

Kameralı görüntüleme cihazları ile kanal içerisi incelenir. Eğer tıkanıklığın nedeni yabancı cisimler ise o zaman robot cihazlar ile müdahale edilir. Robot cihazlar yardımıyla yapılan her müdahale birbirinin
aynısı değildir. Tıkanıklığa neden olan cisimlerin türüne, hacmi ve yapısına göre cihazların ucundaki aparatlar değiştirilir.

Organik atıklardan dolayı meydana gelen tıkanıklığı açma işleminde ise, robot cihazın ucuna parçalamak için kullanılan aparat takılır. Robot cihaz, kanal içerisindeki organik atığı parçalar ve kanalizasyon kuyusuna kolayca gönderir. Böylece kanal tıkanıklığı açma işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olur.

Kanalizasyon Temizleme (Kanal Temizleme)

Kanal temizleme işlemi belli aralıklarla düzenli olarak yapılmalıdır. Ancak bu durum bina sakinleri tarafından pek umursanmaz. Kanal temizleme işlemi, gerek insan sağlığı gerekse de çevre temizliği için son derece önemlidir.

Kanal temizliği işlemini yapmadan önce logar kuyusuna bakılır. Logar ve foseptik kuyularını uzun süre kontrol etmemek ve uzun süre bakım yapmamak, kuyuların içinin pisliklerle dolmasına davetiye çıkartır. Kuyuların içerisi pislik ve atıklarla dolduğu vakit, kanal içerisindeki su geri tepme yapar. Suyun geri tepmesi de en çok zemin kattaki dairleri etkiler.

İlk olarak logar kuyusunun kapağı açılır ve kontrol edilir. Tabi bazı kesimlerde logar kuyusunun yeri insanlar tarafından bilinmemektedir. Aradan geçen uzun zaman ve üzerinin toprakla kapanması logar kapağının yerinin unutulmasına neden olur. Firmamız bu tip durumlara son derece hazırlıklıdır. Dedektörlerimiz ile logar kapağının yer tespiti yapılır. Logar kapağının yer tespitini yapan ekibimiz robot cihazın ucuna sonda verici adı verilen aparatı takar. Sonda vericiler kanal içerisinde çok rahat ilerleyen aparatlardır. Kanal içerisinde çok rahat ilerleyebilen bu aparatlar, logar kuyusuna geldiği anda durur. Toprak , üzerindeki dedektörler ise kanal içerisinde bulunan sonda vericileri takip eder. Bu işlem sayesinde de foseptik çukurunun yeri kolayca tespit edilir. Dedektörle logar yeri bulma işlemi üstün deneyim ve profesyonel ekiplerce yapılması gereken bir işlemdir.

Logar kuyusu tespit etme işlemi başarıyla sonuçlanıp, logar kapağı bulunduktan sonra kapak açılır. Kuyu içerisine, logar kuyusu temizleme işlemi yapılması gerekiyorsa ekiplerimiz tarafından kuyu içerisi
temizlenir. Kanalizasyon temizleme işlemi tamamlandıktan sonra, kanal içerisi tekrar kontrol edilir. Kanal kontrol ekiplerimiz son işlem olarak, kameralı görüntüleme cihazları ile kanal kontrolü yaparlar.

Kanal Temizleme İşi Yapan Firmaları

Kanal temizleme firmaları arasında yer alan “İstanbul Tıkanıklık Açmakanalizasyon tıkanıklığı açma işlemine dair tüm işlemleri yapmaktadır. Tüm bu işlemler firmamızın uzman ekip kadrosu ve son teknolojiye sahip cihazları ile yapılır. Tüm İstanbul bölgelerinde hizmet veren firmamız, size en uygun logar temizleme fiyatları ile en kaliteli hizmeti vermektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın