Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

SU KAÇAĞI BULMA

08.09.2019
241

Su kaçağı, ev ve iş yerlerindeki su tesisatlarından sızan ve büyük problemlere yol açan tesisat problemlerini ifade etmektedir. Farklı nedenlerden dolayı meydana gelen su kaçakları kısa süre içinde fark edilmeli ve gerekli müdahale yapılmalıdır. Söz konusu su kaçağına mülk sahipleri tarafından müdahale edilmemesi durumunda evin ya da binanın çeşitli bölgelerinde maddi ve manevi çok daha büyük problemlere yol açabilir. Alt ya da yan komşuya sızan sular, duvarlar oluşan rutubet izleri, oluşan kötü koku su kaçağı probleminin verdiği zararı anlayabilmek için yeter de artar bile.

Hiç kimse evinde, iş yerinde ve binasında su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kalmak istemez. Üstelik bu su kaçakları, kişileri maddi açıdan büyük sıkıntıya sokar. Şuna dikkat edilmelidir ki, su kaçağı bulma yöntemleri kendi içinde farklılık gösterir ve her yöntemin de bir zorluğu vardır. O yüzden su kaçağı bulma yöntemi uzman ekiplerce yapılmalı ve hassasiyet gösterilmelidir. Modern ve teknolojik yöntemlerin aksine eski yöntemler ile su kaçağı bulma işlemi yapmak bir hayli zor ve masraflı olacaktır. 

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yapmak

Su tesisatı kaçağı tespitinde kişilerin en çok çekindiği konu da duvarın kırılacak olmasıdır. Geçmiş yıllarda, yani teknolojinin günümüzdeki seviyede olmadığı zamanlarda çoğu tıkanıklık açma yönteminde kullanıldığı gibi, su kaçağı problemlerinde de kırma ve yıkma işlemleri sıkça uygulanmaktaydı. Su kaçağının ana merkezini bulmak için tesisatlar kırılmakta ve kaçağın yeri tespit edilmekteydi.

Bu tip kırma ve yıkma işlemleri hem vaktinizi hem de paranızı boşa harcamanıza neden olmakta. Su kaçağından sızan atık sular, duvarlarda hızlı bir şekilde ilerleyerek farklı yerlerden de açığa sızabilmek te. Hatta mutfağınız da oluşan olası bir su kaçağından sızan su, tuvalet ve banyonuzdan bile çıkabilir.

Eğer böyle bir durumda eski yöntemleri kullanırsanız pek de sağlıklı bir sonuca maalesef varamazsınız. Ama teknolojik yöntemler ile su kaçağına müdahale etmek, hem kesin çözüm hem de büyük bir zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Gelişen teknoloji ile yeni su kaçağı bulma yöntemleri de geliştirildi. Bu yöntemler ile kesin çözüme kavuşacağınızın garantisi veriyoruz. Teknoloji ile beraber geliştirilen bu yöntemlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

Teknolojik kameralar ile yapılan kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en etkili ve kesin çözüm sunan bir yöntemdir. Bu yöntemde kameralar gider boruları içine salınır. Tüm gider boruları iyice kontrol edilir ve hem boruların sağlamlığı hem de deforme olup olmadığı kontrol edilir. Borularda delik ve çatlaklar oluşmuşsa hemen müdahale edilir. Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi adeta nokta atışı yapmanızı sağlar.

Kamera ile yapılan su kaçağı bulma yöntemlerinden bir diğeri de termal kamera ile yöntemidir. Termal kameralar ile su kaçağı olan bölge kontrol edilir ve ıslak olan yerler termal kamera sayesinde tespit edilerek müdahale edilir. 

Su kaçağında kullanılan bir diğer teknolojik yöntem ise akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar kullanılır. Kullanılan özel cihazlar ile su kaçağı olduğu öngörülen yerler dinlenir. Akustik yüksek ses tespiti sayesinde kaçak olan yerler rahatlıkla tespit edilerek anında müdahale edilir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Gelişen teknoloji, her alanda olduğu gibi su kaçağı tespit etme işleminde de işleri oldukça kolaylaştırmakta. İleri teknolojik cihazlar sayesinde hiçbir zarar vermeden yapılan su kaçağı tespiti ekstra maliyeti de ortadan kaldırarak daha ekonomik bir işlem yapmanızı sağlar. Üretilen özel cihazlar ve o cihazları kullanan işinde profesyonel personel kadrosu ile yalnızca su kaçağı olan bölgeye işlem yapılır ve sorunun kaynağı bulunur. Ardından çeşitli çözüm süreçleri ile su kaçağı problemi tamamen ortadan kalkar.

Hem son teknolojik ekipmanların kullanılması, hem de işinde profesyonel personeller tarafından yapılan işlemler sayesinde su kaçağı problemi kusursuza yakın ölçüde son bulur ve daha temiz bir hayata kavuşmuş olursunuz.

Pek çok farklı sebepten dolayı meydana gelen su kaçağı problemine gerekli önlemler alınmadığı ve gerekli işlemler yapılmadığı vakit, ilerde daha büyük problemlerle karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır. Bu tip problemleri ilk tespit ettiğiniz anlarda hemen uzman ekiplerden detaylı bilgi almalı ve yardım istemelisiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Duvarlardaki nemlenme, ıslanma ve oluşan akıntılar insanlara çok büyük sorunlar oluşturmaktadır. Durum böyleyken sizin su kaçağı tespiti yapmanız oldukça zor ve aynı zamanda risklidir. Kaçağın ana kaynağı, suyun hangi duvardan sızdığı veya akıntının hangi zeminden geldiği çoğu insan tarafından kolay kolay anlaşılamamaktadır.

Bazı insanlar tüm bunlara rağmen kendi kendine su kaçağı tespiti yapmak istese de çoğu kişi başarılı olamaz. Üstelik yapılan işlemler yanlış olduğu için daha büyük problemler doğurması da olasılıklar arasındadır.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlarsınız?

Günümüz insan topluluğunun en çok korktuğu tesisat sorunlarından birisi de su kaçakları ve su sızıntılarıdır. Teknolojinin kullanılmadığı geçmiş yıllarda su kaçağını tespit etmek oldukça zordu. Günümüzde ise son teknolojik cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Evinizin veya iş yerinizin su faturası normalin üzerinde geliyorsa bir yerlerde su kaçağı problemi var demektir. Su borularının geldiği duvarlarda nem ve sızıntı olup olmadığına bakmak, su sızıntısını bulmak için en ideal yöntemdir.

Su Kaçağı Teknolojik Ekipmanlar Nasıl Tespit Edilir?

İşini büyük bir hassasiyetle yapan firmamız, eski yöntemlerden tamamen arındırmış çalışma prosedürü ile yeni yöntemler geliştirmekte ve sizlere o şekilde hizmet vermektedir. Gerekli eğitimlerin tamamını almış personellerimiz, son teknoloji cihazları rahatlıkla kullanabilmektedir.

Bu sayede de su kaçağı tespiti işlemi çok rahat bir şekilde yapılarak kesin çözüme kavuşturulur. Firmamız ve uzman personellerimizin tercihi ile, kullandığımız cihazlar akustik ses dinleme cihazları ya da görüntü tespiti yapan cihazlardır.

Bu sayede tüm sorunları en kısa sürede kalıcı çözümlere kavuşturuyoruz ve kafanızda herhangi bir soru işareti kalmıyor. Örneğin; duvar kırma işlemi gibi çok gereksiz ve masraflı işlemlerden sizleri kurtarıyoruz. Duvar kırma işlemine başvurmayarak hem zamandan tasarruf ediyor, hem büyük bir yükün altına girmiyor, hem de maddi tasarruf sağlamanıza öncülük ediyoruz.

Su kaçağı işleminde ezberleri bozan bir firma olarak hizmetinizdeyiz. Bizimle çalışmaktan çok memnun kalacaksınız. 7/24 aktif çağrı merkezimiz ile her türlü su kaçağı tespiti işleminiz için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın