Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende
05.03.2019
2.576

Logar Yapımı şehir altyapılarının önemli bölümlerinden olan kanalizasyon sistemlerinin görevi evlerimizin mutfak, banyo ve lavabo giderlerinden akan atık suları bir yerde toplamaktır. Kanalizasyon sistemlerinde zaman zaman meydana gelen tıkanıklıklar, arızalar ve çökmeler sebebiyle kanalizasyon gider borularına bakım ve onarım çalışması yapılması gereklidir.

Logar Yapımı (İstanbul Kanal Açma)

Ülkemizin büyük bir kısmı, yağmur kanallarına sahip olmadığı için yağmur sularının iletimi de kanalizasyon sistemlerine bağlıdır. Kanalizasyon sistemlerine bağlı olan diğer yer de; bina, fabrika ve yaşadığımız diğer mekanların atık sularıdır. Hem yaşadığımız yerlerin, hem da yağmur sularının atıklarının iletimini sağlayan kanalizasyon sistemleri son derece dayanıklı olmak zorundadır. Özellikle atık su tesislerinin temizlemek için kullandığı kanalizasyon su tesisatlarının boruları, eğim ve hacim yönünden doğru orantılı olmalı. Logar yapımı sırasında gerçek bir rögar ustasına ihtiyacınız vardır


Logar Yapımı nın uzun ömürlü ve en az kusur ile çalışmaları için logar yapımın da kullanılan malzemelerin kaliteli ve sağlam olması şarttır. Logar boyutları ve logarlar arası boşluk, kullanılan arazi şekillerine göre değişiklik gösterebilir. Logarların yapımı sırasında bu etkenleri göz önünde bulundurmak ileri ki zamanlarda yaşanacak sorunların riskini en aza indirecektir.

Logar yapımı işleminde öncelik, logar kapağının tam ve düzgün şekilde logara oturtulmasıdır. Aksi taktirde, yağmur sularının getirdiği katı cisimler logarların kısa zamanda tıkanmasına neden olurlar. Logar kapağını düzgün oturtmayan, borulara yeterli eğimi vermeyen logar şebekeleri, görevlerini düzgün yapmamış olurlar. Logar sisteminin sorunsuz bir şekilde uzun vadede çalışması için, logarların bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir.

İstanbul Tıkanıklık Açma olarak yaptığımız tüm işlerde başta müşteri memnuniyeti olmak üzere yapılan işin tam ve mükemmel olmasını amaçlamaktayız ve sizlere bu ilke doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

Logar Bakımı Neden Yapılmalıdır ? (Logar Temizleme)

Logar Bakımı Neden Yapılmalıdır ? logar yapımı nın en önemli sebebi kanalizasyon tesisatında sonradan meydan gelebilecek bir arızanın ya da kanalizasyon tıkanıklığının önüne geçilebilmesidir. Kanalizasyon tesisatında tıkanma olduğu zaman açılması ve tadilatı oldukça zahmetli ve maliyetli bir iştir.

Logar yapımı bakımlarının zamanında yapılması ve kontrol edilmesi ile kanalizasyon tesisatında bir arızanın olup olmadığı tespit edilir, arıza varsa tıkanıklık açma işlemi uygulanır. Logar içerisindeki atık suların su seviyesi ve akım hızı, kanalizasyondaki gider borularının sağlıklı çalışmasıyla ya da borularda meydana gelen çökme veya tıkanıklığa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tıkanıklık ve arıza durumunda atık suların akış hızı yavaşlar ve atık sular borularda hacim olarak artış gösterir. Yani akış hızı yavaşlayan atık sular, zamanla hacim kazanarak kanalizasyon boruları içerisinde tıkanıklığa neden olur.

Geciktirilmeden yapılan bakımlar, alınan önlemler; gider boruları içerisinde yavaş akan atık suların giderilerek tıkanıklığın önüne geçilir. Birikintiler giderilmediği taktirde borunun tamamını kaplar ve tıkanıklığa neden olur, atık su içerisinde yağlar zamanla katılaşır ve gider boruları içerisinde birikerek boru ile eşdeğer boyuta ulaşır, bu durum da tıkanıklığa neden olur.

Kanalizasyon boruları içerisinde oluşan tıkanıklıklar çoğu zaman geç fark edilir ve tıkanıklığın ilk belirtisi de lağımdan gelen kötü kokulardır. İlerleyen zamanlarda ise oluşan tıkanıklık sonucu, borulardan su iletimi büyük ölçüde azalır. Evlerden görülen ilk belirti ise zemin katların banyo, tuvalet ve mutfak giderlerinde meydana gelen lağım taşmasıdır.
Logar Yapımı olduğu gibi logar temizlemesi de ustalık isteyen işçilikler arasına girer

Kanalizasyon Atık Su Yönetmeliği

 • Kanalizasyon şebekesi bulunan yerlerde atık su kaynaklarının, bölgedeki kanalizasyon şebekesine bağlanması önemli ve zorunludur. Atık sular günümüz yüzyılında kesinlikle çevreye direkt olarak boşaltılamaz.
 • Kanalizasyon şebekeleri kesinlikle tahrip edilemez ve kullanım maksatları değiştirilemez.
 • Atık su kaynaklarının arıtma tesislerinden ve kanalizasyon şebekelerinden faydalanması amacıyla, kanalizasyon atıklarının alıcı ortamlara boşaltılmasıyla meydana gelen zararların çözümündeki tüm harcamaları karşılamakla yükümlüdür.
 • Endüstriyel atık sularının kanalizasyon şebekelerine bağlanması yada vidanjör veya taşıma araçları ile taşınarak boşaltılması için;
 • Kanalizasyon şebekelerinin fiziksel yapısına ve çalışmasına zarar vererek engel olmaması,
 • Bölgede çalışan personel ve çevre halkı için sağlık sorunları oluşturmaması,
 • Atık suların iletildiği arıtma tesislerinin çalışmalarını ve verimini olumsuz yönde etkilememesi,
 • Arıtma tesisinde oluşan katı atıkların arıtılmasını, ayrıştırılmasını, kullanılmasını zorlaştırması ve çevreyi kirleten nitelik kazanımlarına neden olmaması gerekir.
 • İdarelerin geçerlilik taşıyan yazılı izni olmadıkça yetkisiz hiçbir şahıs, kişi ya da kurum ve kuruluşlar tarafından kanalizasyon sistemine müdahale edilemez, şebekelerin kapakları açılamaz, şebeke bölgesinde kazı çalışmaları yapılamaz, şebeke yerleri kesinlikle değiştirilemez.

Logar yapımı ve çözümü için İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine konusunda tecrübeli ekibimiz ve teknolojik ekipmanlarımızla İstanbul Tıkanıklık Açma olarak 7/24 hizmetinizdeyiz.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. nail dedi ki:

  logarı yanlış yapıyosunuz …..logarın dibinde akar borusu arasında en az 50 santim derinlik olmalı.yanlış olduğunu biz yasayarak gördük. insanlar peçeteleri tuvalete atıyor peçete rogara düsünce derinlik olmadığı için su akıp gidiyo kağıtlar parçalanmıyor kuruyup orda yığılıyor ve akarı tıkıyor.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın