Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Lavabo Tıkanıklığı Açma

18.01.2019
568

Lavabo tıkanıklığını açarken, kırma ve çatlatma gibi sorunlara yol açmayan, kullanış kalitesi yüksek cihazlarımız ile tıkanıklık sorununu kısa sürede gidermekteyiz. tıkalı kanal açma, kırmadan lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında üst düzey memnuniyet sağlamaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı beklenmedik zamanda meydana gelen ciddi bir tesisat sorunudur. Hiç beklenmedik anda oluşması, içerisinde zamanla oluşan atık birikintisi olduğuna işarettir. Lavaboları çoğunlukla
bizlerin bilinçli veya bilinçsiz şekilde attığı yabancı cisimler tıkar ve pimaşlarınızda tıkanıklık oluşur.

Lavaboya atılmış olan yabancı maddeler, tüm gider kısımlarından daha çok dirsek kısmında birikir ve en çok o bölgeyi tehdit eder. Atıklar lavaboya atıldıkça da tıkanıklık olayı aniden veya zamanla birike birike meydana gelir. Suyun lavabodan az az ve yavaş yavaş gitmesi bile boru tıkanıklığa bir örnek veya pimaş tıkanıklığın bir belirtisi olabilir. Lavabodan bu şekilde akan suya müdahale edilmez ise bu durum belirti olmaktan çıkıp tıkanıklık riskine dönüşecektir.

Lavabo tıkanıklığı genelde lavaboyu sürekli kullanan kişiler tarafından meydana geldiği için, tıkanıklık denen olay mutfaktaki tıkanmada daha farklı olur. Banyodaki tıkanıklık çoğunlukla saç teli ve sabun
köpüğünden dolayı oluşurken, mutfak lavabosu ise meyve sebze atığı, sudan geçirilmiş tahıl ve bakliyat gıdası atığı ve yağ atıklarından oluşur ve borularda ciddi tıkanıklıklara hatta kanalizasyon arızalarına neden olur.

Lavabo Tıkandı Nasıl Açarım ?

Lavabonuz tıkandıysa kendi uygulayacağınız yöntemler ile tıkanıklığı açmak mümkün olabilir. Fakat bu yöntemler çoğu kez işe yaramaz hatta daha büyük tıkanıklıklara yol açabilir. Sebebi ise, tıkanıklığı meydana getiren maddelerin gider borusunun derin kısımlarında yer almasıdır. Tabi ki her tıkanıklık borudaki yabancı cisimlerden dolayı meydana gelmez. Farklı nedenlerden dolayı tıkanan lavabo için evde uygulayacağınız lavabo tıkanıklığı açma yöntemi de pek sağlıklı olmayacak ve sizi maalesef bir çözüme götürmeyecektir.

Peki lavabo’m tıkandı açmak için neler yapmalıyım diyorsanız herkes tarafından kolayca uygulanabilecek bir yöntem olan pompayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemi; pompayı lavabonun süzgeç kısmına denk getirerek pompalama işlemi şeklinde yapabilirsiniz. Eğer tıkanıklık lavabo girişine yakın noktada yer alıyorsa pompala yöntemi ile açılabilir.

Lavabo tıkanıklığı sonucu evde uygulayabileceğiniz bir başka yöntem de tıkanıklığı tel ile açmaya çalışmaktır. Telin bir ucunu yukarı doğru kıvırıp kanca şekline getirin ve lavabo borusunun içine sokun.
Teli kullanacağınız zaman sifonun bağlı olduğu duvarda bulunan pimaş borusundan teli göndererek bu işlemi yapabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığında kesinlikle lavabo açıcı kullanmanız önerilmez. Lavabo açıcı maddeler kimyasallarla doludur ve suya çabuk karışır. Tepkime başladığında oluşan yüksek ısı lavabo borunuzun büzüşmesine neden olacaktır. Lavabo açıcıların çok sık kullanıldığı durumlarda ise tepkime çok daha fazla olacak ve lavabo borularında meydana gelen çatlaklar size maliyetli sonuçlar çıkartacaktır.

Kırmadan Dökmeden Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarında kullanacağınız ev usulü yöntemlerin hiçbiri kameralı lavabo tıkanıklığı açma yöntemi kadar etkili olmayacaktır. Kameralı lavabo tıkanıklığı açma yöntemi
ile lavabo gider borusunun tüm iç kısmı özenle kontrol edilir ve lavabo tıkanıklığının kesin nedeni belirlenerek lavabo tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

 • Arzu ettiğiniz servis talebi doğrultusunda adresinize kısa süre içerisinde gelen ekiplerimiz, lavabonun alt kısmında bulunan sifonu, pimaş borusunda bağlı olduğu kısımdan söker.
 • Pimaş borusundan iç kısma doğru kameralı görüntüleme cihazı gönderilir ve işleme devam edilir.
 • Cihazlarımıza takılı olan kamera gider borusu içindeki görüntüleri bilgisayar ekranına gönderir.
 • Tıkanıklık sonrası kameralı lavabo açma işlemi sayesinde lavabo borusu içerisinde oluşan bütün tıkanıklık sorunları kesin olarak tespit edilerek belirlenir.
 • Lavabo tıkanıklığı ne olduğu belirsiz yabancı maddelerden oluşmuşsa, lavabo açma çalışmasında robot cihazlarımız kullanılır.
 • Kameralı cihazlarımız gider borusu içerisinde gönderildikten sonra boru içerisinde tarama yapar.
 • Cihazlarımızın yayı pimaş boru içerisinde oval şekilde dönerek hareket eder ve yine bu şekilde ilerler.
 • Tıkanıklığı oluşturan maddeler cihazların teması durumunda suya karışıp giderler veya da yayın ucuna takılarak içe doğru çekilerek gider borusu temizlenir,
 • Bu işlem bittikten sonra kameralı cihazlarımız tekrardan gider borusu içerisine gönderilir ve pimaş borusunun içerisi tekrar kontrol edilir.
 • Kameralı cihazlarımızı ikinci kez göndermek tıkanıklığın çözümünden emin olmak ve birinci tıkanıklık açma çalışması sonucu kör noktada kalarak temizlenmeyen atıkların temizlenmesini sağlar.
 • Tüm bu aşamalar uygulandıktan sonra kırmadan lavabo açma çalışması sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşmuş olur.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri ? (Tıkanıklık Açma İstanbul)

Lavabo taşını kırmadan lavabo tıkanıklığı açma çalışması sadece ve sadece elektronik cihazlar sayesinde olur. Yani kameralı cihaz ve kameralı aletler kullanmak zorunlu ve kesinlikle şarttır.
Lavabo tıkanıklığı açma işini yapan bir çok firma kameralı tıkanıklık açma yöntemi kullanmazlar. Pimaş boru içerisindeki tıkanıklık kameralı cihazlar ile görüntülenemez ise hala tıkanıklığının sebebini belirlemek çok zor hatta imkansız olacaktır.

Lavabo tıkanıklıklarında bir diğer unsur ise lavabo borularındaki yetersiz veya gereksiz yapılmış eğimler dir. Yeni taşındığınız evinizde lavabo suyunuzun yavaş aktığını gözlemlediğiniz vakit bunun boruların
eğimlerinden dolayı meydana geldiğini tahmin edebilirsiniz. Eğim sorunu ise ancak ve ancak kameralı cihazlarımız ile tespit edilebilir.

Kameralı cihazlarımız sayesinde eğim sorunu belirlendiği vakit ekip arkadaşlarımız size daha detaylı bilgi verecektir. Bu tür sorunların klasik çözümü ise duruma göre daha fazla eğimli veya az az eğimli boruları mevcut borular ile değiştirmek olacaktır. Teknik onarım ve bakım ekiplerimiz tüm bu işlemleri büyük bir özen ve gayret ile yaparak işlerini garanti altına alırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın