Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Tuvalet Tıkandığında Neler Yapmalıyım ?
Tuvaletiniz tıkandığı zaman, sorunun geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu öğrenmek için öncelikle kendiniz sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Öncelikle tıkanıklığın ufak boyutta mı yoksa büyük boyutlarda mı olduğunu gözlemleyin. Ufak boyutlardaki tıkanıklığı gidere doğru yönlendireceğiniz hafif tazyikli su ile açabilir veya ufak boyuttaki tıkanıklık size yakın bölgedeyse örneğin vileda sapı gibi bir eşya yardımı ile açmaya çalışabilirsiniz.
Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir ?
Lavabo tıkanıklıklarında bir diğer unsur ise lavabo borularındaki yetersiz veya gereksiz yapılmış eğimler dir. Yeni taşındığınız evinizde lavabo suyunuzun yavaş aktığını gözlemlediğiniz vakit bunun boruların
eğimlerinden dolayı meydana geldiğini tahmin edebilirsiniz. Eğim sorunu ise ancak ve ancak kameralı cihazlarımız ile tespit edilebilir.
Pimaş Açma Robotu ile Lavabo Taşını Kırmadan, Zarar Vermeden Pimaş Açma Nasıl Olur ?
Firmamız tıkalı pimaş açma konusunda robot cihazlar ve kameralı cihazlar kullanarak, tıkanıklığı anında açar.
Kameralı görüntüleme cihazlarımız ile tıkanıklığın nedenini tespit edip, pimaş borusunu kontrol ederek tıkanıklığa kesin çözümler buluyoruz.
Pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim cihazlarımız tarafından tespit edildikten sonra uzaman ekiplerimizce robot cihazın ucuna uygun aparat takılarak işlem devam eder.
Takılan aparatların bazıları tıkanıklığı parçalama görevini üstlenirken bazıları da tıkanıklığı itme ve çekme görevini üstlenir.
Tıkanıklık açıldıktan sonra ekiplerimiz, görüntüleme cihazı ile pimaş borusunu ikinci kez kontrol eder. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı anlaşılarak, hala tıkanıklık olması durumda aynı işlemler tekrar edilir.
Banyo Gider Borusu Neden Tıkanır ?
Duşa kabin ve küvet giderlerinde olası bir tıkanıklık meydana gelmiş ise, bilin ki nedeni vücuttan ayrışmış kıl ve saçtır. Saçlar ve kıllar her duşta gider kısmında birikir. Uzun kıllar süzgeç kısmında kalır ancak kısa saçlar ve kıllar süzgeçten kolaylıkla geçerek gider borusuna erişir ve orada birikerek tıkanıklığa neden olur.

Logar Açma Neden Gereklidir ?
Kanalizasyon borularında meydana gelen tıkanıklığa verilecek bir diğer örnek ise; tıkanıklığı açan personelin hatasından ve kalitesiz malzeme kullanmasıdır. İstanbul Tıkanıklık Açma olarak, tıkanıklıkları gelişmiş cihazlarımızla ve deneyimli personellerimiz öncüsünde sorunsuz açıyor, hiçbir tadilat masrafına neden olmuyoruz.
Foseptik Kuyuları ne Kadar Sıklıkla Temizlenmeli ?
Foseptik kuyusu temizliğini ne sıklıkla yaptırmalıyım diye düşünüyor ve merak ediyorsanız, buna kesin cevap vermek zordur. Foseptik kuyuları birbirinden farklı kuyulardır ve bazılarının hacmi daha büyük olur, bu kuyulara uzun bir süre temizleme işlemi yapmasanız da problem yaşanmaz. Daha az hacme sahip kuyular ise daha sık temizlik gerektirir. Bu soruna kesin ve kolay çözüm ise, foseptik kuyusu olan
bölgeye kanalizasyon bağlamaktır.
Kanalizasyonlar Niçin Tıkanır ?
Kanalizasyon boruları, evdeki kullanıcı tarafından tuvalete atılan yabancı maddeler yüzünden ve bazen bir önceki kanalizasyon tıkanıklığını açan usta veya kanalizasyon hattını sıfırdan yapan usta hatası nedeniyle tıkanır.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır ?
Mutfak lavabosuna dökülen atık yağların zamanla gider borularında birikerek tabakalaşması ve bu sebepten dolayı oluşan tıkanıklık, Lavabonun alt kısmında kötü kokulara tedbir olarak yapılan “gidere şekil verme işlemi” ve verilen şeklin yanlış hesaplanması sonucu oluşan tıkanıklık,
İnşaat halinde olan bina yapısında, yine inşaat devam ettiği sırada gider borularının içine dökülen kalıntıların boruda birikerek, boru çapını daraltması ve bu sebepten dolayı oluşan tıkanıklık,
Yine bina inşaatı esnasında, gider borularına suyun rahat iletilmesi için verilen meyil’in fazla veya yetersiz olması,
Logar Diğer Tabiriyle Rögar Nedir ;
Kanalizasyon giderleri veya da diğer kirli su giderleri için belli mesafe aralıklarıyla açılan, genellikle içe veya dışa doğru akan atıkların yönünü değiştiren ya da kotunu; ani bir şekilde düşün veya çıkış yapmasını sağlayan, genelde silindirik veya dikdörtgen olarak açılan ve kanalizasyon tıkanıklığı sırasında ekiplerimiz tarafından müdahale edilebilecek olan ve yer altında oluşan boşluklara rögar, bunların üzerine de, oluşabilecek tehlike durumuna karşılık örtülen kapağına da; rögar kapağı denir.
Sifonu Çekmeme Rağmen Pislikler Bir Türlü Gitmiyor! Ne Yapmalıyım?
Tüm çabalarınıza rağmen lavabo tıkanıklığı bir türlü açılmıyorsa ve hatta kanalizasyon arıza gibi daha beter bir hal aldıysa, bizi aramalısınız. Firmamız , İstanbul’un tüm noktalarına servis gönderebilmektedir.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın