Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Kanalizasyon Açma

24.04.2020
110

 
Kanalizasyon Açma (Lağım) Patladı !

Bir bina ne kadar yüksekse, gider boruları da o kadar geniş hacimde olmalıdır. Özellikle çok sayıda kişinin yaşadığı binalarda tuvalete atılan yabancı maddelerin tıkanıklığa yol açtığını söyleyebiliriz. Atıklar yüzünden logar kuyusunda meydana gelen tıkanıklık, çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. Tüm bunlar zamanla kanalizasyon açma işleminin zorunlu olarak yapılmasına yol açar.

Logar Patlaması

Son günlerde çıkan haberde, Çin’de ve Ukrayna’da kanalizasyon hattının tıkanması sonucu logar patlaması medyana geldiğini gördük. Ancak bu patlamalar normal binalarda değil, belediye hatlarında meydana geldi. Çünkü belediye logarlarındaki basınç, normal binalara ait gider kuyuların da bulunmadığı için binaların logar kuyularında böyle bir patlamanın yaşanması ihtimali söz konusu değildir. Üstünde bulunan toprağı ve asfaltı parçalayıp yüzeye çıkabilen kanalizasyon patlaması, çok güçlü ve etkisi ciddi derecede hissedilir bir patlamadır. Bu tip talihsizliklerin yaşanmaması için düzenli olarak logar temizleme işlemi yapılmalıdır. Her yıl yapılması gereken temizlik her ne kadar belediye ekiplerince yapılıyor olsa da, en sağlıklı sonuç için site yönetimi önderliğinde, profesyonel firmalarca yapılması gereken bir işlemdir.

Apartmanda Lağım Taşması

Lağım temizliği, her yıl düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Apartman da lağım taşmasını engellemek amacıyla lağım borusu ve logar kuyusu temizleme işlemi yapılır. Lağım borusu temizlenmediği taktirde lağım taşması meydana gelir. Lağım taşması sonucu binaların bodrum katlarını kanalizasyon suyu basar. Lağım temizliği işlemi için firmamızı arayabilirsiniz. Anında adresinize gelen uzman ekibimiz, her türlü kanalizasyon temizleme işlemi yapmaktadır.

Logar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bakımsız logar hatları ve kuyuları yüzünden, özellikle yağmurlu havalarda kanalizasyon taşması meydana gelmektedir. Logar hatları ve kuyularına bakım yapılmamasının nedeni, herhangi bir sorun oluşmadığı sürece bu yerlerin kimsenin aklına gelmeyişidir. Ancak logar kuyularında meydana gelen herhangi bir patlama veya taşma durumunda, hem insanlar hastalanabilir, hem de çevreye yayılan atık sular, aynı zamanda toprağın altına sızarak içme sularına karışabilir.

Logar tıkanıklığı açma işlemi için, öncelikle belediye ekiplerine haber verilmelidir. Çünkü binaların logar kuyularından belediyelerin kanalizasyon kuyularına kadar uzanan kanalizasyon hattı belediyelerin kontrolündedir. Ancak binaların logar kuyusu ve lağım borularına yapılması gereken işlemler belediyelerin sorumluluğunda değildir.

Bu işlem için İstanbul Tıkanıklık Açma firmasını arayabilirsiniz. Uzman ekibimiz profesyonel olarak logar açmaktadır. Firmamız, foseptik kuyusu temizleme ve daha birçok kanalizasyon işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hatta gereken durumlarda binalarınızın ana gider hattını tamamen yenileyebiliriz.

Ekibimiz, son teknoloji kameralı görüntüleme cihazları ile lağım borusu ve logar kuyusunu kontrol ederek ona göre işlem yapmaktadır.

Lağım Borusunda Çökme Meydana Gelmesi

Künk adı verilen borulardan oluşan ana gider hatları bazı durumlarda çökerek lağım borusunda tıkanıklığa neden olur. Kanalizasyon borularında olası bir çökmenin meydana gelip gelmediğini öğrenmek için İstanbul Tıkanıklık Açma ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, son teknoloji kameralı görüntüleme cihazları ile gerekli tespitleri yapmaktadır. Ayrıca firmamız, aynı zamanda onarım işleri yapmakta ve verdiği hizmeti garanti kapsamında tutmaktadır.

Eğer lağım borusunda olası bir çökme meydana gelmemişse logar kuyusu kontrol edilir. Eğer logar kuyusunun yeri bina sakinleri tarafından bilinmiyorsa, firmamız özel dedektörler sayesinde logar kuyusu tespiti yapar.

Logar kuyusu tespit etme işlemi sonrası, logar kapağı açılarak logar kuyusu temizleme işlemi yapılır. Logar kuyusu temizleme işlemi sayesinde kanalizasyon tamamen temizlenir.

Uzun yıllardır lağım tıkanıklığı açma ve lağım temizliği işlemi yapan firmamız, deneyimli personelleri ve son teknolojik cihazları ile kısa sürede hızlı işlem yapmaktadır. Her türlü lağım taşması problemi için firmamızı arayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın