Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Logar Açma ve Foseptik Çukuru Temizliği

Kanalizasyonlar ve logar açma türü tıkanıklar da hayatı olumsuz etkileyen pek çok sonuç ortaya çıkar. Bu gibi sorunlarda kanalizasyon açma İstanbul hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Genel olarak yanlış kullanımlar nedeni ile tıkanmalar yaşanmaktadır.

 
Kanalizasyon Tıkanıklığı Nedenleri !

 • Ev kullanıcılarının tuvalete attığı yabancı maddeler kanalizasyon borularının tıkanıklığında en önemli sorunlardan biridir.
 • Kanalizasyon hattında tıkanıklık açan ustaların hatası da kanalizasyonlar neden tıkanır sorusunun cevapları içinde yer alır.
 • Tuvaletlere atılan katı cisimlerin tuvaleti tıkayabilir. Ya da kanalizasyon hattına ulaşırsa bu alanlarda sorunlar meydana getirir.
 • Lavabolara atılan katı cisimler, gider borularına dökülen atık yağlarda tıkanıklık meydana getirebilir.
 • Gider borularında kot farkı olur. Bu şekilde atık kanalizasyon suyu ana kanalizasyona rahatlıkla ulaşır. Bu alanda yapılan hesaplama hataları da kanalizasyon temizleme ihtiyaçları ile sizi karşı karşıya bırakabilir.
 • Künk adı verilen kanalizasyon borularının ustalar tarafından ek yapma işleminde aralarında boşluk bırakılarak kanalizasyon hattına yerleştirme durumu olabiliyor. Bu durum tıkanıklığa neden olabilir. Hızlı ve etkili bir şekilde tıkanıklık açma hizmetleri gereklidir.
 • Betondan olan künk boruları toprak altında kırıldığında da tamir gerekli olabilir. Bu durumda da istanbul tıkanıklık açma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

   
Kanalizasyonda Tıkanıklık Nasıl Tespit Edilir

 Tıkanıklık daha çok eski binalarda oluşur. Kanalizasyon kuyularında zaman içinde toprak birikmesi meydana gelebilir. Bina sakinleri kanalizasyon hattının nerede olduğunu da uzun zaman geçtiğinde unutabiliyor. Bu nedenle istanbul tıkanıklık açma hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Tıkanıklık tespiti için kaliteli cihazlar ile yapılmaktadır.

Kanal açma cihazının ucunda verici bulunur. Yay içerisinde olan bu verici toprak üzerinde bulunan cihaza sinyal gönderir. Bu şekilde tıkanıklığın olduğu kısım net bir şekilde tespit edilir. Kameralı cihazlar ile tıkanıklık açma hem zaman hem de ekonomik açıdan çok verimli çalışmalar oluşturur.

 
Kanal Nasıl Temizlenir

Logar Açma , foseptik çukuru temizleme

Özel cihazlar ve uzman ekipler ile kanalizasyon temizleme ve logar açma çalışmaları yapılmaktadır. Kaliteli çalışmalar ile tıkanıklık kısa sürede açılmaktadır. Tıkanıklığın yeri tespit edildiğinde tıkanıklığın açılması için çalışmalar başlar.

 Binaların alt yapıları çok önemlidir. Giderlere yabancı maddeler atıldığında tıkanıklıklar oluşur. Özellikle kanalizasyon içinde yaşanan birikmeler atık suların birikmesine neden olabilir. Tıkanıklık alt dairelerdeki giderlerin taşması ile ortaya çıkabilir. Bu alanda kanalizasyon açma İstanbul hizmetleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışmalarını yürütür. Tıkanıklık kısa bir sürede açılmış olur.

 Kameralı görüntüleme yapan cihazlar ile tıkanıklığın yeri belli olur. Kanal içerisi kameralı cihazlar ile incelenir. Tıkanıklığın nedeni belirlenir. Tıkanıklığa neden olan cisimlerin hacmine, yapısına ve türüne göre cihazların ucundaki aparatlar değiştirilir. Robot cihaz ucundaki aparat tıkanıklığı bu şekilde temizler.

Bu alanda kanalizasyon temizleme işleminde şu adımlar takip edilir:

 • Kanal temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır.
 • Temizliğe başlanmadan logar kuyularına bakılır. Foseptik ve logar kuyularına uzun süre bakmamak kanalizasyonlar neden tıkanır sorunlarını ortaya çıkarır. Bu alanda logar tıkanıklığı açma hizmetleri talep edilebilir.
 • Logar kuyusunun kapağı açılır. Foseptik çukurunun yerini de kameralı cihazlar ile tespiti yapılır.
 • Kuyu içi temizlenir.
 
Logar Açma işlemi Neden Önemlidir

Kanalizasyonlarda oluşan tıkanıklık gider borularının tıkanmasına ve atık suyun geri basmasına neden olur. Bu da sağlıksız yaşam alanları ortaya çıkarır. Tuvalete atılan yabancı cisimler kanalizasyon borularında tıkanıklık ortaya çıkarır. Kameralı istanbul tıkanıklık açma ile logar yerini bulma hizmetlerimiz kırmadan dökmeden tıkanıklığı bulmaktadır. Bu şekilde ekstra hiçbir tadilat masrafı olmuyor. Her türlü tıkanıklık şikayetlerinizde ekibimiz profesyonel olarak logar açmaktadır.

 Logar tıkanıklıklarında sorun basit olduğunda cihazlara uygun aparatlar takarak sorunun çözümü sağlanmaktadır. Ancak sorun büyük olduğunda farklı teknikler devreye giriyor. Tıkanıklığın oluşum nedenine göre istanbul tıkanıklık açma ile logar açma hizmetleri verilmektedir. İşlem tamamlandığında borular ikinci kez kontrol edilmektedir. Bu şekilde sorunun çözümlenip çözümlenmediği kontrol ediliyor.

   
Logar Nasıl Temizlenir

 Kirli sular, kanalizasyon giderleri için belirli bir mesafe aralıklar ile açılan içe ya da dışa doğru yönü bulunan yapılara rögar denilir. Genellikle silindirik ya da dikdörtgen olarak açılan bu yapılar kanalizasyon açma neden gereklidir araştırmalarında kullanılan kısımlardır. Tıkanıklık sırasında ekipler tarafından bu alanda müdahale yapılır. Kanalizasyon alt yapısına ulaşmak amacı ile yapılan baca sistemleri olan logarlar, belirli aralıklar temizlenmelidir. Periyodik temizleme yapılmadığında kanalizasyon açma neden gereklidir sorunlarına maruz kalınabilir.

 Temizlik çalışmalarında elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Bu şekilde kanalizasyon hatlarının daha sağlıklı kullanılması sağlanabilir. Araştırmalarınızda ekibimiz profesyonel olarak logar açmaktadır. Bu da yaşadığınız tıkanıklık sorunlarının çok hızlı bir şekilde çözümlenmesi anlamına gelir.

 Toplumsal olarak lavaboların ve tuvaletlerin bilinçsiz olarak kullanılması gider borularının tıkanmasına neden olur. Eğer logar temizleme çalışmaları düzenli olarak yapılmaz ise kötü kokular yayılmaya başlar. Tıkanmalar, taşmalar yaşanabilir. Sağlıksız ortamlar ortaya çıkabilir. Kokular belirli bölgeden geliyorsa logar tıkanıklığı açma işlemleri ile anında soruna çözüm bulunabilir.

    
Foseptik Kuyu Tıkanıklığı Açma

Diğer bir ismi ile lağım çukuru lağım şebekesi bulunmayan yerlerde sağlık koşullarına uygun olarak inşa edilen pis su depolarıdır. Tıkanıklık durumlarında logar temizleme çalışmalarına benzer şekilde tıkanıklık açılmaktadır.

 Atık su depolama için kullanılan fosseptik kuyuları zaman içerisinde dolar. Boşaltılarak foseptik kuyusu temizleme çalışmaları yapılmalıdır. Bunun için en ideal çözüm ise mevcut alt yapı tesisatının kanalizasyona bağlanması olacaktır. Ancak bu işlemler uzun sürebilir. Uzun süren tadilat çalışmaları yerine foseptik kuyusu temizleme çalışmalarımızdan destek alabilirsiniz.

 
Foseptik Kuyuları Nelerde Kullanılıyor

Az nüfusa sahip alanlarda, kırsal yaşam alanlarında, denize yakın yerlerde foseptik çukurları daha çok kullanılır. Gider boruları kanalizasyon bağlantısına sahip olmadığı için lağım çukurlarında atıklar birikir. Lağım kuyusundaki atık sular taşma seviyesine geldiğinde ise etrafına pis kokular yayar. Bu da çevreyi olumsuz etkiler. Bu alanda foseptik çukurları temizlenmelidir.

 Tıkanıklık açma firmalarında hizmet taleplerinde bulunabilirsiniz. Robotik cihazlar tıkalı foseptik çukur yapımı sorunlarında pratik ve hızlı temizlik çalışmaları sunar. Robotların yetersiz kaldığı durumlarda vidanjör kullanılmaktadır. Bu şekilde tıkanıklığa kesin çözüm bulunur. Kırsal alanlarda foseptik çukur yapımı yaygındır. Yaşanan tıkanıklıklarda ise profesyonel destekler alınması sorunun daha sağlıklı ve pratik bir şekilde çözümünü sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın