Firuzköy mahallesi ülker cad. Avcılar/İSTANBUL
trende

Tuvalet Kokuları Nasıl Giderilir.

19.04.2019
816

Tuvalet Kokuları nasıl giderilir bu konuyu anlatmak isteriz. Evlerde iş yerlerinde en çok yaşanılan unsurlardan biri tuvaletlerden oluşan kötü kokulardır. Yaşadığınız binanın yeni veya eski yapı olması kötü kokunun oluşmasında bir sebep değildir. Kokunun kaynağını bulmanız lazımdır, bazen mutfaklarınızın içinde oluşan yemek kokuları, bazen de tüm odaları kaplayan kötü kokuları,yaşam alanlarınızın kalmanız uygun görülmez hal almaktadır. Peki bu kokular neden oluşur?

Tuvalet iniz ve Banyonuzdan Ne Şekilde ve Ne Türde Kokular Gelebilir?

  • Kokunun yayılması ile etrafa saçılan çürük sarımsak kokusu gibi kokuları alabilirsiniz.
  • Lağımdan( logardan )  geri tepen pis kokular gelebilir
  • Kötü hava koşullarını göz önüne alırsak rüzgarlı, lodos yoğun olduğu zamanlarda tuvalet veya lavabolarınızda kısa veya uzun süreli kötü kokular gelebilir.
  • Yağmurlu ve sert hava koşullarında rüzgarın yoğun olduğu zamanlarda tuvalet veya lavabolardan kısa veya uzun süreli kötü kokular gelebilir.
  • Gaz gibi pis kokuları evinizde hissediyor olabilirsiniz.
  • Alt veya üst komşularınızın yemek ya da sigara içmeleri kokusu mutfaklarınızın ve odalarınıza gelebilir.
  • Tuvalet veya banyolarınıza bulunan havalandırma camını açtığınızda kötü koku gelebilir.
  • Banyodaki duş giderleri, çamaşır makinesi, mutfaklarda bulunan bulaşık makinesi gideri, yer süzgeçleri, lavabo altlarından veya tuvaletten koku gelebilir.

Tuvalet ten Gelen Pis Kokuların Sebepleri

Alafranga diğer adıyla klozet veya alaturka benzer tuvalet kullanıyor olabilirsiniz, ikisinde de pis tuvalet kokuları oluşabilir. peki bu kokular neden oluşuyor hep beraber inceleyerek sorunlarını anlayalım.

Tuvalette havalandırma bölümü mevcut mudur? eğer mevcutsa havalandırma boşluğunda çatlamış veya kırılmış  pimaş var ise kısa sürede tespit edilmelidir. çünkü pimaş borularda küçük bir çatlak bile olsa tuvalete hatta bina havalandırmasından diğer evlere kötü koku verebilir. Hatta havalandırma içerisinde ağzı boşta bırakılmış pimaş var mı, kontrolü sağlanmalıdır.

-Tuvalette bulunan el yıkama lavabosu altlarında ki lavabo sifonları (plastik spiral borular) “S” şeklinde mi ? Lavabo altlarındaki borulara S şekli verirseniz içinde biraz su biriktirerek kanalizasyon hattında ki pimaşlar’dan gelebilecek kötü kokuların gelmesine engel olacaktır.

-Eğer kokular banyodan geliyor ise banyonuzda bulunan yerde ki su süzgecini kontrol edin, yer süzgeci kapağını açıp  bakın içinde az da olsa su olması gerekiyor, su yok ise biraz su ilave etmeniz gerekir, giderden gelen tuvalet kokuları önlenmesi için içinde kesinlikle su olması gerekmektedir.

-Tuvalet taşlarında ufak da olsa bir boşluk görüyor musunuz ? Eğer tuvaletin taşlarının kenarında boşluk varsa kontrol edin ve bu boşluğu bu işe uygun Tıkanıklık açma personelini çağırarak kapattırın, ya da daha basit tabirle silikonla kendiniz de kapatmanız mümkündür eğer bu boşluk küçük ise, çünkü giderlerin kokusu bu tür boşluklardan yüzeylere çıkabilir ve kokuya sebep vermektedir.


Lavabodan Gelen Pis Kokular

Alafrangalara (klozet)  yere monte eden vidalar eğer iyi sıkılmamış ve yerine tam oturtulmamış ise zamanla arasından koku gelme ihtimali bir hayli yüksektir. Montaj vidalarının iyi sıkılıp sıkılmadığını, bunun kontrolünü tornavida ile yapabilirsiniz, çok az bir boşluk pis tuvalet kokuları gelmesine neden olabilir, bunun gibi durumlarda silikonla sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz, açık kapanmayan yerleri kapatabilirsiniz.

-Tuvalet ve lavabolarınızı kullandığınız su çok yavaş ilerliyor ve bazen gider sisteminin tıkandığını hissediyorsanız eğer, kanalizasyonun gider pimaşların da tıkanıklık olmasından dolayı kaynaklanmaktadır, merkezi kanalizasyonda pimaş boruları tıkanıklığı lavabo, banyo giderinde ve tuvaletlerden kötü koku oluşmasına olanak sağlar. Bunun gibi sorunlar için tuvalet tıkanıklığı açmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

-Tuvaletlerin altındaki pimaş borularına S değil ise, koku yapması, bunun için tuvalet sökülerek altındaki pimaş boruya S yapılması gerekmektedir.

Gider borularının içindeki kötü kokuyu dışarı atmak için borunun bir ucu da binanın çatısındadır, bu pimaş eğer çatı ile aynı hiza da ise kokuya sebep olabilir, özellikle rüzgarlı havalarda rüzgarın basıncı ile eviniz bir anda ve sürekli olarak kötü kokuya maruz kalabilir, çatıda ki bu pimaş boru en az çatıdan yarım veya bir metre yüksekte olmalıdır, çatı daki pimaş borusunun ne kadar yüksek olduğunu kontrol sağlamalısınız, bu pimaş boruları çoğu zaman havalandırma kapağı içerisinde muhafaza edilir.

İstanbul Tıkanıklık Açma Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Yukarıda bahsettiğimiz Tuvalet Kokuları na sebep çözüm sağlayan ve mutlak kokunun yerini tespit edebilen firmamız ile  hangi cihazlar ile bu tür problemleri çözmektedir ? ve şunu da belirtmeliyiz ki  koku tespiti işlemlerinde hiç bir yeri kırmıyoruz.

-Kötü kokuya sebep oluşan bir tıkanıklık  var ise, Tıkanıklık açma robot cihazları kullanılır, İstanbul’da sadece bir kaç firma da bulunan bu cihazlar, sorunun garantili çözümünü sizlere sağlamaktadır.

-Pimaş borularınızda bir çatlak veya kırılma var ise, Yurt dışından ithal ettiğimiz oldukça kaliteli ve pahalı kameralı görüntüleme cihazlarımız ile pimaş borulara gönderilen kameramız ile geniş bir görüntüleme yapılır. Tecrübeli ekibimizle  pimaşlar da yaşanan problemleri sistematik olarak kaydederek sorunu tespit eder.

Koku tespit cihazımız ise, ekimiz kötü kokuyu somut bir hale getirerek, bir duman şeklinde görünmesi sağlar. Kokulardan artık kurtuluyorsunuz, koku tuvalet kenarların dan mı yoksa, lavabonun altında mı ? pimaş da ki bir açıklıktan mı, binayı inşa edenlerin ustalık hatalarından mı yoksa havalandırma boşluğun dan mı geliyor? Kısa sürede tespit edilir ve soruna müdahale gerçekleştirilir.


Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Bizi Arayın